Dekorativní kameny zkrášlí interiér i zahradu

Přemýšlíte už delší dobu, jak byste mohli oživit vaše bydlení? Co takhle vyzkoušet okrasné kameny? Mají široké spektrum využití, hodí se prakticky kamkoliv, a navíc vypadají na pohled velice hezky.

Vneste do zahrady nové zajímavé prvky

Používání kamenů jako dekorace do zahrady se v současnosti těší čím dál větší oblibě. Není divu, protože solitérní kameny dokáží dodat jinak obyčejnému a fádnímu prostředí šmrnc. Nemusíte se obávat, že by pozemek příliš narušovaly. Stačí, když budete jednotlivé kusy vybírat s rozmyslem. Tento přírodní materiál bývá taktéž hojně využíván při stavbě různých skalek, kde vytváří v kombinaci s rostlinami zajímavé scenérie.
Mimo dekorace mají zahradní kameny i praktické využití. Například takové okrasné valouny mohou tvořit lemování cestiček nebo se dají použít jako okraje k jezírkům. Velice zajímavá je kamenná dlažba, kterou lze použít jako základ pro různá posezení. Stavební kameny jsou zase perfektní pro stavbu zídek, jež poskytnou dostatek soukromí, a zároveň izolují okolní hluk.

Kameny v obýváku? Proč ne!

Poslední dobou bývá běžné umísťovat dekorativní kameny též do interiéru. Opět je lze využít na nespočet způsobů, ať už jako samostatně stojící dekorace, nebo třeba k obložení stěn. Fantazii se meze nekladou. Samostatnou kapitolou jsou poté skleněné kameny. Ty můžete zakoupit v různých barvách a velikostech, a následně je vysypat do skleněné vázy či mísy. Vznikne tak vizuálně zajímavý objekt, co dodá místnosti pomyslnou třešničku na dortu.
Jestliže vás láká pořídit si nějaký ten kámen taky, podívejte se na web společnosti ELKA KÁMEN. Jedná se o dodavatele kvalitních kamenů všeho druhu od drtě, soklů až po obelisky. Samozřejmostí je doprava zboží přímo na místo určení. Tak co, už víte, jaký druh kamene si dáte do zahrady?

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *