Co vaše novoroční předsevzetí?

Novoroční předsevzetí splní jen 12 % lidí. Jestli patříte mezi zbylých 83 %, nečekejte na nový rok a pusťte se do změn ještě dnes. Začněte třeba lépe spát.TCF8Kfm15vCixXDjIfGez3GwZkteMK211b1B_D3LIzZY7XRGy72GZ6qZ7KO2Jfgv87EEu_0

Vzpomínáte si ještě na svá předsevzetí? Jak se vám je daří plnit?

Půlka letošního roku je za námi a možná je na čase vzpomenout na lednová předsevzetí. Co jste si do nového roku slíbili? Chtěli jste přestat kouřit? Zhubnout? Nebo více odpočívat? A co z toho se vám podařilo? Pokud zatím nic, nečekejte na další nový rok. Změnit svůj život můžete i v půlce léta.

Předsevzetí nedodrží 9 lidí z 10

Po svátcích má většina lidí černé svědomí z množství snědeného jídla, proto je jedním z nejčastějších předsevzetí hubnutí, cvičení a lepší fyzická kondice. Lidé si ale také o svátcích často uvědomí, jak málo času tráví přes rok se svou rodinou, a jak málo odpočívají.

Mezi další častá předsevzetí proto patří:

  • přestanu kouřit,
  • dopřeji si více spánku,
  • budu méně pracovat a více se věnovat dětem,
  • budu jíst zdravěji.

Britští vědci po celý rok sledovali plnění předsevzetí u tří tisíc lidí. Svého cíle po roce dosáhlo jen 12% z nich. Na začátku roku přitom o svém úspěchu byla přesvědčena více než polovina účastníků výzkumu. Nemusíte se tedy cítit špatně, neúspěch potká většinu lidí s předsevzetím.

Na více odpočinku a lepší spánek není pozdě

Některá předsevzetí se ale plní snadněji než jiná. Donutit se každý den vstávat o hodinu dříve, a tu pak strávit ve fitness centru, to je pro mnohé nadlidský úkol. Hodinu si ráno přispat nebo chodit spát dříve, to už takový problém není.

Zdravý spánek je přitom pro tělo stejně důležitý jako pohyb nebo zdravá strava. Jak to zařídit, abyste se ráno budili skutečně odpočatí a plní energie?

  • spěte každý den alespoň 7 až 8 hodin,
  • pořiďte si kvalitní matraci, která poskytne správnou oporu vaší páteři,
  • dopřejte si na spánek klid, ticho a tmu,
  • před spaním nejezte žádná sladká nebo tučná jídla.

Dostatek spánku vám pomůže udržet si zdraví, shodit kila a díky odbourání stresu i přestat kouřit. Bez pořádné matrace to ale nepůjde – doporučujeme Matrace Tropico, kde najdete matrace pro alergiky i teenagery.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *