Co by měla splňovat kvalitní plastová okna?

Archiv VEKRA
Archiv VEKRA

Než si pořídíme nová plastová okna, zvažujeme velmi pečlivě, co od nich budeme chtít. Jde o investici do stavebních prvků, které by měly spolehlivě sloužit řadu let. Proto bychom neměli dbát jen na estetickou stránku a minimum nároků na údržbu, ale i na spoustu dalších vlastností. Tady jsou některé z nich.

Typ zasklení

Než si plastová okna objednáte, poraďte se s výrobcem, jaký typ vybrat s ohledem na to, kde mají okna sloužit.

Určitým standardem jsou v současnosti plastová okna s profilem stavební hloubky alespoň 70 mm, s nejméně 5 komorami a středovým systémem těsnění. Lepší izolační vlastnosti pak poskytuje zasklení izolačním trojsklem. Je třeba myslet na to, že správná montáž oken je stejně důležitá jako vlastnosti okna. Sebelepší plastové okno je totiž neodbornou montáží znehodnoceno.

Zvažte také bezpečnostní prvky, které odradí či znemožní přístup do vašeho bytu nezvaným návštěvníkům. Pokud máte malé děti, zajímejte se také o prvky, které zvýší jejich bezpečnost.

Snížení hluku zvenčí

Archiv VEKRA
Archiv VEKRA

Plastová okna v porovnání s klasickými starými většinou poskytují také výrazný útlum venkovního hluku. Při nákupu oken informujte společnost, že se váš byt nachází na rušné ulici a očekáváte, že dojde ke snížení hluku u vás doma. Vhodně zvolený typ plastových oken a výběr zasklení například speciálního protihlukového zasklení, dokáže pronikání venkovní hluku do bytu výrazně omezit…

Požadavky na vzhled, životnost a bezúdržbový provoz

Díky neustálému vývoji a inovacím jsou v současné době na trhu plastová okna, která vyhoví i těm nejnáročnějším požadavkům. Plastová okna jsou vyráběna z ověřených materiálů, jež výborně odolávají povětrnostním vlivům i mechanickým zátěžím. Velmi lehce se udržují a ten správný barevný odstín vyberete, ať už potřebujete podtrhnout ráz moderní komerční budovy, nebo chcete klasiku přesně padnoucí k vaší rodinné usedlosti.

Plastová okna poskytují široké možnosti z hlediska tvarů, velikosti i barevnosti jednotlivých okenních či dveřních prvků. Přitom je můžete velice dobře přizpůsobit vzhledu původních oken a nemusíte se tak vzdávat typického vzhledu a stylu původní stavby.

Další požadavky

Plastová okna by měla být opatřena kvalitním celoobvodovým kováním, které zajišťuje jejich spolehlivou funkčnost a je možné je jednoduše seřídit tak, aby maximálně izolovala. Je důležité, aby byla dobře zhotovena, vyztužena, nekroutila se. Informujte se i na možnosti dokoupení dalších doplňků k oknům, jako jsou sítě proti hmyzu, žaluzie, rolety, bezpečností prvky chránící děti před otevřením oken atd.

Provedeme seřízení, servis a opravy všech typů oken a dveří. Zajistíme odborný servis i na jedno okno. Služby poskytujeme soukromým osobám, SVJ, BD i správním firmám.

Tip: Kvalitní čistič oken vám usnadní úklid po řemeslnících.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *