5 rychlých rad k výběru dokonalé šatní skříně

46-satni-skrin-v-interieru-cervena-450x350Každý si je dobře vědom toho, že na trhu je v dnešní době obrovská škála výrobků prakticky v jakémkoliv oboru, který vás napadne. Na jednu stranu je to dobře, na druhou možná špatně. I z výběru tak obyčejné věci, jakou je šatní skříň, se pak stává náročná volba.

Víte, co byste měli zvážit, abyste se ze svého výběru mohli ještě dlouho radovat?

1. Správný design

Nejdříve se zamyslete nad tím, v jakém stylu máte laděnou ložnici, případně šatnu, pokud je u vás doma speciální místnost na oblečení. Uplatňuje se u vás doma moderní minimalismus, provensálský styl či spíš vintage? A co barvy? Například podle feng shui by se v ložnici měly objevovat barvy lidské kůže, tedy odstíny od bílé až po čokoládově hnědou. To ostatně není žádný problém, obchody s nábytkem nabízí skříně do šatny nejčastěji v dekorech dřeva, bílé, béžové apod.

2. Na velikosti záleží

Krásné provedení šatníku vám je k ničemu, pokud se do něj nevejde všechno vaše oblečení. Pamatujte, že volného úložného prostoru není doma nikdy dost. Obzvlášť ženy mají většinou neustále plné skříně. Proto kupte tak velkou skříň, jak jen je to vzhledem k rozměrům místnosti možné. Moc hezké jsou vestavěné varianty a hodně oblíbené jsou také vysoké skříně až ke stropu. Do vrchních polic lze ukládat třeba sezónní oblečení, které nepoužíváte tak často.

3. Kvalita, tedy zejména materiál

Šatní skříně se vyrábí z mnoha materiálů. Jedním z těch nejlepších a tradičních je bez pochyby dřevo. Za něj si však připlatíte. Dobrou alternativou za příznivější peníz jsou skříně z laminovaných dřevovláknitých MDF desek. Desky jsou na povrchu ošetřené melaminovou fólií, která je vysoce odolná vůči mechanickému poškození i vodě.

4. Zrcadlo

Ptáte se, proč mluvíme o zrcadlech, když si chcete koupit šatní skříň? Každý se chce podívat, jak mu vybraný outfit sluší, v ložnici či šatně by proto zrcadlo nemělo chybět. Často bývá zrcadlo přímo na dveřích skříně, nebylo by to praktické? Ušetříte místo.

Teď už víte vše potřebné a nezbývá než se vydat do obchodu. Nemusíte se zvedat od počítače, zkuste třeba e-shop Dona-shop.cz.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *