4 tipy pro zařízení obývacího pokoje

Chcete rekonstruovat obývací pokoj, nebo vás už jenom nebaví staré uspořádání a chcete trochu osvěžení? V obou případech se vám mohou hodit tyto čtyři jednoduché tipy, jak si co nejlépe poradit se zařízením. Uvidíte, že potom už bude pořizování nové výbavy hračka.

Reprezentativní obývací stěna

Jedním z důležitých bodů celého pokoje je obývací stěna. Často tvoří dominantní část celé jedné strany místnosti. Z toho důvodu je klíčové vybrat nejenom funkční variantu s dostatečným úložným prostorem a místem pro televizi, ale i takový model, který bude vypadat krásně a perfektně podpoří celé ladění místnosti. Dejte si tedy na čas a pečlivě zvažte nejrůznější možnosti.

Pohodlné sezení

Když začnete vybírat nábytek do obýváku, bude nutné poradit si s volbou vhodné sedací soupravy. Oblíbenou volbou jsou pohovky, které se dají libovolně doplnit s pomocí křesel či sedáků. Velikost a vzhled opět volíme podle vlastností dané místnosti.

Kam s televizí?

Taky se můžete rozhodnout, že vám bude stačit pouze menší TV stolek. Pod ním se většinou nachází polička či menší skříňky na uložení některých věcí, ale nejde o tak velký kus nábytku v porovnání s celou velkou obývací stěnou.

Co by se vám ještě mohlo hodit?

Do obývacího pokoje se ještě hodí například lampa, kterou dáte do rohu a vytvoříte si tak útulný čtecí koutek. Patří sem také nejrůznější konferenční stolky, knihovny a podobné vybavení. Když chcete vzít zařizování pokoje od podlahy, nezapomeňte i na výběr sladěného kusového koberce. Pro maximální doladění výsledky se zaměřte i na detaily, jakými jsou dekorace, uspořádání jednotlivých věcí a podobně. Pro lepší představu si nejdřív zkuste nakreslit plánek, kam zanesete všechny klíčové kusy nábytku a vyzkoušíte, jak by to celé mohlo pasovat dohromady. Na internetu navíc přehledně porovnáte jednotlivé kusy nábytku a zvolíte si i nejlepší cenovou nabídku.

 

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *