4 rady pro výběr nábytku do dětského pokoje

Potřebujete vybrat nový nábytek do dětského pokoje, ale nevíte, podle čeho se máte orientovat? Pomohou vám následující 4 praktické rady, s jejichž pomocí zvládnete zařídit celý dětský pokoj se vším všudy.

Dostatek úložného prostoru

Kvalitně vybavený dětský pokoj by měl nabídnout dostatek úložného prostoru. Z toho důvodu je dobré začít s výběrem větších kousků nábytku, jako je například dětská šatní skříň. S uspořádáním věcí mohou pomoci i boxy či zásuvky pod postel a další praktické organizéry, s jejichž pomocí zkrotíte i větší množství různých hraček, které se občas bez ladu a skladu povalují volně po pokoji.

Praktická komoda s přebalovacím pultem

Při výbavě dětského pokoje pro miminko je důležité dbát hlavně na praktické používání. Jedním z důležitých kousků nábytku se tak pro první měsíce stane komoda s přebalovacím pultem. Do prostorných spodních zásuvek umístíte potřebné věci a pomůcky. A vrchní část poslouží jako bezpečné a pohodlné místo na přebalení miminka.

Jednoduchý design

Při výběru nábytku do dětského pokoje je dobré myslet na pozdější využití. Z toho důvodu je lepší volit například více neutrální dětský nábytek například v bílé barvě. K němu snadno zkombinujete nejrůznější veselé ozdoby, dekorace a doplňky. Zároveň se takový nábytek bude líbit i o něco starším dětem a bez problémů ho přidáte do předělaného pokoje.

Kvalitní dětské postýlky

V případě dětské postýlky je velmi důležité dbát hlavně na kvalitu. Ta totiž poskytne dostatečnou oporu pro dětská záda. V praxi se zaměřte hlavně na provedení rámu. Sázkou na jistotu je masivní dřevo. Dále sledujte provedení roštu, který spolu s matrací přímo ovlivňuje oporu pro záda, což může mít vliv na jejich zdravý vývoj. Samozřejmostí by měl být také výběr kvalitního povlečení ideálně ze 100% bavlny.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *