3 tipy, jak vymalovat byt

Malování bytu svépomocí není pro každého. I pokud si ale na tuto činnost pozvete odborníky, je dobré si už předem vyjasnit, jak by měl váš byt po malování vypadat. Záleží hlavně na výběru barev. V dnešním článku se dozvíte pár tipů, jaké barvy se hodí nejvíce.

1. Využívejte světlé barvy

Pro domácnosti bych jednoznačně doporučil spíše světlé barvy. Jsou veselejší, hlavně však opticky nezmenšují prostor. Pokud například do malého bytu zvolíte temnou barvu, bude byteček vypadat ještě menší nežli ve skutečnosti. Světlé barvy naopak místnost rozzáří a máte tak pocit, že se přeci jen zvětšila obytná plocha.

Malování

2. Neopomíjejte bílou

Z osobní zkušenosti, kdy jsme si pozvali na malířské práce v Plzni, kde žijeme, profesionály, mohu doporučit bílou. Pro někoho jde možná o nudnou barvu, která se hodí tak maximálně na chodbu. Jenže i jednoduchá varianta může mít své kouzlo. Zvláště tehdy, pokud máte moderně zařízený byt se světlým nábytkem.

3. Kombinujte barvy, ale s mírou

Pokud vás jednoduchá bílá neoslovuje, zkuste ji nakombinovat třeba s trochou světle zelené, případně i třeba s černými pruhy. Například obývací pokoj vypadá velmi pěkně, když jednu stěnu ponecháte bílou, na druhou využijete jinou, teplejší barvu. Přesně takto často probíhá malování pokojů v Plzni, které provádí známá firma AC Malířství. Její malířské práce v Plzni a okolí využilo již mnoho domácností. A většina z nich byla mile překvapena návrhy kombinací barev.
Co říci závěrem? Snad jen dodat, že s kombinacemi barev to zas nesmíte přehánět. Asi není dobré každou místnost vymalovat jinou barvou. Domácnost pak totiž může působit dosti nekompaktně, skoro až kýčovitě, jako z nějakého cirkusového prostředí. Pokud si výběrem barev a jejich kombinací nejste jisti, malíři pokojů vám jistě rádi pomohou. Malíři pokojů Plzeň, firma AC Malířství, tedy zajisté. Kromě klasických způsobů malování zajistí i realizaci umělečtějších maleb. Více informací najdete na webových stránkách acmalirstvi.cz, případně volejte na telefoní číslo 775 215 502.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *